Neon Connecto – oprogramowanie dla budownictwa
Prowadzenie firmy w branży budowlanej obejmuje wiele zagadnień związanych z m.in. zarządzaniem magazynami, komunikacją z podwykonawcami czy rozbudowaną dokumentacją. Wszystkie procesy można realizować za pomocą jednego systemu. Omawiamy, jak Neon Connecto sprawdza się jako oprogramowanie dla budownictwa!
Jak działa oprogramowanie dla budownictwa?
Oprogramowanie dla budownictwa to zaawansowany system, który pozwala kontrolować wszystkie działania – od momentu otrzymania zapytania inwestorskiego, przez tworzenie oferty, poszukiwania podwykonawców i podpisanie umowy, aż po sporządzenie protokołów odbioru.
Zwalnia z konieczności wykorzystywania wielu programów, dając łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych danych oraz narzędzi w jednym miejscu. Do tego usprawnia komunikację wewnętrzną oraz zewnętrzną, a także automatyzuje liczne formalności.
Po wdrożeniu oprogramowania dla budownictwa zyskuje się:
- bieżącą kontrola kosztów na każdym etapie realizacji projektu budowlanego,
- łatwość w tworzeniu, porządkowaniu oraz archiwizacji dokumentacji firmy,
- możliwość przygotowywania wnikliwych raportów i analiz na podstawie danych zbieranych przez system,
- stały kontakt z klientami, inwestorami, podwykonawcami i pracownikami,
- nadzór nad wszystkimi realizowanymi działaniami.
Neon Connecto jest prostą w obsłudze platformą online. Do korzystania z niej nie jest konieczne instalowanie systemu na sprzęcie, dlatego rozwiązanie jest dostępne na każdym komputerze oraz urządzeniach mobilnych. Przez to doskonale sprawdza się w pracy zdalnej.
Możliwości oprogramowania dla budownictwa
Neon Connecto wykorzystywany jako oprogramowanie dla budownictwa jest odpowiednio dostosowany do potrzeb danej firmy. Platforma wykorzystuje rozmaite moduły, które idealnie ze sobą współpracują i korzystają z tej samej bazy danych. Przy tym rozwiązanie integruje się z dotychczas używanymi systemami, np. arkuszami kalkulacyjnymi czy programami do kosztorysowania.
W ramach Neon Connecto dostępne są następujące moduły:
- obieg dokumentów – wszystkie najważniejsze pisma są błyskawicznie i bezpiecznie przesyłane między biurem oraz poszczególnymi działami. Faktury, umowy, karty pracy pracownika oraz maszyny pozwalają na bieżąco rozliczać budżety projektowe, a następnie automatycznie trafiają do księgowości. Z kolei dokumenty od inwestorów i podwykonawców da się przekształcić w kosztorysy i budżety, a następnie przekazać do biura;
- projekty – harmonogram pozwala odpowiednio rozdysponować zadania i rozplanować działania. Przy tym możliwe jest tworzenie kosztorysów na podstawie budżetów, by mogły być na bieżąco kontrolowane przez kierownika budowy;
- Business Intelligence – system na bieżąco gromadzi, przetwarza i analizuje dane. Na ich podstawie przygotowuje raporty, które trafiają do zarządu. Analizy tego typu wspierają procesy decyzyjne oraz pozwalają monitorować sytuację w firmie;
- ERP – system do zarządzania zasobami pozwala m.in. nadzorować budżet, rozliczać się z podwykonawcami, przypisywać zadania pracownikom czy kontrolować stany magazynowe.
Z funkcji oprogramowania dla budownictwa korzysta nie tylko zarząd czy kadra managerska, ale też reprezentacji księgowości, administracji oraz innych działów – od marketingu, po magazyn. System uprawnień daje dostęp do wybranych funkcjonalności oraz chroni dane przed osobami nieupoważnionymi. Neon Connecto jest po prostu praktycznym narzędziem, które usprawnia funkcjonowanie całej firmy i pozwala znacznie podnieść jakość świadczonych usług.
Jak wdrożyć oprogramowanie dla budownictwa?
Wdrożeniem oprogramowania dla budownictwa powinien zająć się zespół doświadczonych specjalistów, który odpowiednio dostosowuje je do konkretnych oczekiwań i wymagań. Dzięki metodyce Waterfall lub Agile cały proces zostanie przeprowadzony sprawnie oraz bezpiecznie. Utrudnienia związane z przejściem na nowy system zostaną ograniczone do minimum, by nie opóźniać trwających prac i projektów.