A- A A+
flaga EU

Prowadzenie projektów budowlanych z Neon Connecto

W jaki sposób system Connecto Neon może pomóc w prowadzeniu projektów budowlanych? Na co pozwalają funkcje w systemie oraz po co korzystać z takiego rozwiązania? Polecamy film o systemie z projektem budowlanym w roli głównej!

Prowadzenie projektów z Neon Connecto

Marcin Gola jest menadżerem firmy fotowoltaicznej, która specjalizuje się w projektowaniu, budowie i eksploatacji elektrowni słonecznych. W swojej codziennej pracy wykorzystuje Neon Connecto. Dlaczego fotowoltaika jest teraz popularna? Dlatego, że dostarcza prąd i uniezależnia nas od paliw kopalnych.
Farma fotowoltaiczna, której powstanie koordynuję, będzie dostarczać 500 kW. Mam do zrobienia cztery etapy:

  1. Pierwszy – decyzja środowiskowa
  2. Drugi – Warunki zabudowy
  3. Trzeci – Warunki przyłączeniowe do sieci energetycznej
  4. Czwarty – pozwolenie na budowę
  5. I piąty, ostatni – Promesa koncesji.

Każdemu z tych obszarów przypisane zostały zadania, które mają wykonać poszczególne osoby. Jeśli ktoś woli inny układ, bardziej linearny, może przełączyć się z tablicy głównej projektu na zadania – i tu widzi je ustrukturyzowane w nieco inny sposób, ale z pełnią danych, co i kto ma do zrobienia.

Z jedenastu zaplanowanych zadań, dziewięć jest już zrobionych, do zamknięcia tego etapu brakuje dowodu wniesienia opłaty skarbowej za pełnomocnictwo oraz dokumentu potwierdzającego numer KRS.
Jeden klik i widoczna jest cała niezbędna dokumentacja: akt notarialny, dokument pełnomocnictwa, wypisy z działek, mapy, opłaty, wniosek. Użytkownicy mogą to wszystko skomentować i być ze sobą na bieżąco.

Kontrola na komputerze i urządzeniach mobilnych

Co więcej, po kliknięciu w pisma, widać, że na akt notarialny jest na etapie przekazania, a wniosek o wydanie wypisu znajduje się w rękach kierownika. Dzięki tej funkcjonalności bardzo łatwo jest kontrolować przepływ zadań i dokumentów.

Najważniejsze jest jednak to, że bardzo łatwo jest pilnować kosztów, np. koszt jakim jest poniesiona opłata skarbowa. Ten koszt istnieje i ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w rzeczywistości, ale i w projekcie. Podobnie jest z fakturami – dzięki podglądowi w systemie niczego nie trzeba pobierać na komputer. Rzut oka na telefon – widać dokładnie to samo, tylko z innego narzędzia.

Dowiedz się więcej o systemie! Zadzwoń 32 263 00 00 lub wybierz zakładkę kontakt.