A- A A+
flaga EU

Rekrutacja pracownika – zarządzanie projektami w systemie Neon Connecto

Przedstawiamy możliwości systemu Connecto NEON na przykładzie zarządzania projektami, w tym przypadku przeprowadzenie rekrutacji w firmie. Prezentujemy cały proces, którym zarządzamy. Rozpoczynając od stworzenia zadania w systemie, po wykonywanie działań, aż po finalizację projektu.

 

 

Jak działa rekrutacja w systemie Neon?

Andrzej Pierwszy jest Dyrektorem Handlowym. Aktualnie odbywa się rekrutacja do jego działu.Justyna, koleżanka Andrzeja, która zorganizowała proces naboru na stanowisko Specjalisty ds. Handlowych, odzwierciedliła sposób pracy firmy. W Neonie założyła projekt, który porządkuje etapy rekrutacji. Jest ich pięć:

  • przygotowanie i uruchomienie rekrutacji
  • pierwsze spotkanie rekrutacyjne
  • drugie spotkanie rekrutacyjne z Dyrektorem Handlowym
  • przyjęcie pracownika do pracy
  • procedura zatrudnienia

Andrzej wziął udział w drugim spotkaniu z kandydatami, a Justyna powiązała go z zadaniami, które wymagały jego udziału. Na przykład: „uruchomienie rekrutacji i wybór kandydatów” – Andrzej na bieżąco widział, co się dzieje i jakie działania są wykonywane. Wyselekcjonowano kandydatów i ustalono z nimi dwie tury rozmów.

Justyna powiadomiła Macieja, kierownika Działu Handlowego, że ma ustawioną w kalendarzu rozmowę rekrutacyjną z kandydatem. Maciej, podobnie jak Andrzej cały czas ma dostęp do nadesłanych CV. Spotkanie się odbyło i firma jest aktualnie na etapie zatrudniania wybranego kandydata.

Rekrutacja pracownika od A do Z

Kadry otrzymały informacje o ustaleniach i są w kontakcie z nowym pracownikiem, który po dopełnieniu formalności zostanie przyjęty do pracy. Andrzej, dyrektor handlowy w tych działaniach już nie uczestniczy. Ma jednak w nie wgląd i widzi, co Alicja, która w kadrach czuwa nad dopięciem tematu, już zrobiła, a co ma jeszcze do zrobienia.

Wszystko w jednym miejscu

Neon pozwala jednym rzutem oka objąć cały projekt. Kliknięcie w harmonogram pokazuje, jak rekrutacja przebiegała na osi czasu, np. kiedy zespół umieszczał ogłoszenie rekrutacyjne. Widoczny jest też zakładany koszt rekrutacji oraz ten de facto został poniesiony, wszystko w zakładce „koszty i przychody”. Pojawia się też informacja, że z zakładanych pięciu etapów procesu rekrutacyjnego, zrealizowane zostały cztery i piąty – zatrudnienie pracownika – jest już na finiszu.

Connecto Neon odzwierciedla sposób pracy firmy, co sprawia, że jest unikalny. Dzięki niemu cały zespół zaangażowany w przyjęcie nowej osoby wie, co się dzieje nie muszą wysyłać do siebie maili. To duża oszczędność czasu i lepsza komunikacja w zespole. Co najlepsze – wcale nie trzeba mieć komputera, żeby korzystać z Neona. Wystarczy aplikacja i wszystko mamy na smartfonie:

  • Kalendarz
  • Projekty
  • Zadania
  • Koszty
  • Dokumenty

Dowiedz się więcej o systemie! Zadzwoń 32 263 00 00 lub wybierz zakładkę kontakt.