A- A A+
flaga EU

Wirtualne biurko, czyli personalizowany pulpit w systemie Neon Connecto

Pulpit w systemie Connecto Neon pozwala uporządkować wszystkie najważniejsze tematy. Błyskawicznie, w dowolnej konfiguracji i widoku. Jest to bardzo praktyczne i niezwykle pożyteczne.
W ten sposób każde zadanie można wykonać szybciej i bardziej intuicyjnie – użytkownik konstruuje swoje wirtualne biurko dokładnie tak, jak tego potrzebuje
. Poznaj historię jednego z użytkowników systemu!

Zapytania ofertowe a system Neon Connecto

Dzień Dobry. Nazywam się Mateusz Góra i nadzoruję proces związany z zapytaniami ofertowymi, ponieważ firma, w której pracuję otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dzięki Neonowi wszystko mam pod kontrolą. Widzę mój kalendarz – powiadomienia – projekt w formie tablicy kanban oraz raport projektowy.

Dzwoneczek informuje mnie o tym, że ktoś przekazał mi nowe informacje. Widzę je wyboldowane, ponieważ jeszcze ich nie odczytałem. Tak właśnie wyglądają informacje, których potrzebuję w codziennej pracy. Przyjrzyjmy się im bliżej.

W kalendarz mam wpisane wszystkie wydarzenia – te z projektów, które prowadzę i takie, które są poza projektami. Planuję zadania i spotkania – sobie i innym. A wygląd kalendarza ustawiam tak, by był dla mnie najbardziej optymalny.

O na przykład tutaj mam razem z Winckiem Władczym wybrać dostawcę na układ inspekcji wizyjnej. Tyle, że kierownik powiedział mi, że dobrze byłoby, gdyby był z nami. Na jego prośbę dodam mu zatem wydarzenie do kalendarza Widzicie? Wszystko jest tu poukładane. Przejdźmy od kalendarza do projektu. Używam tablicy kanban, dzięki której widzę przepływ zadań – co zrobiliśmy, co dzieje się aktualnie i co jest jeszcze do zrobienia.

Tematy i sprawy bieżące

Temat z urządzeniem do automatycznej inspekcji optycznej mam już zamknięty. W przyszłym tygodniu z Winckiem Władczym i kierownikiem pracujemy nad zapytaniami ofertowymi na układ inspekcji wizyjnej. To wpisałem przed momentem do kalendarza. Do dopięcia została mi umowa na wykrawarkę młoteczkową – i tę finalizujemy 24 lutego. A sprawy z Chip Shooterem idą zgodnie z planem, Ala w przyszłym tygodniu ma rozesłać zapytania.

Pokażę Wam coś fajnego – jeśli od razu chcę widzieć, co mam do zrobienia – wchodzę w powiadomienia. I widzę wszystko, co przekazali mi koledzy; ba, widzę też wszystkie moje zadania. Wyboldowanych informacji jeszcze nie przeczytałem. To naprawdę bardzo pomocna funkcja.

Rzućcie okiem na raporty. Mogę je na pulpicie ustawiać w dowolnej formie graficznej. Bardzo to lubię. Widzę koszty i przychody, planowane i w realizacji. Mamy do rozdysponowania 805 000 zł, bo tyle wynosi nasza dotacja. Co najlepsze, mogę ją zobaczyć w szerszym planie, w porównaniu z innymi projektami i działaniami w firmie. To naprawdę jest sztos!

Co jeszcze?

Aaaaale to nie wszystko! W projekcie widzę szczegóły budżetu.. i mogę bezpośrednio sprawdzić dokument, którego dotyczą. Widzę też wszystkie powiązania – działania, faktury, dokumenty i koszty. Cała finansowa wiedza o projekcie jest właśnie tutaj!

Widzicie? Neon pozwala mi wszystkie najważniejsze tematy umieścić na pulpicie. Błyskawicznie widzę, co się dzieje. W dowolnej konfiguracji i dowolnym widoku. To jest bardzo pożyteczne i niezwykle praktyczne. W ten sposób robię wszystko, co mam do zrobienia… tylko lepiej! Szybciej. Bardziej intuicyjnie!

Zapamiętajcie, że w Neonie każdy układa sobie swój własny pulpit tak, jak tego potrzebuje! Nawet na telefonie! Ja u siebie… – klik – widzę projekt. Absolutnie kluczowy w mojej pracy! A może w Twojej też?