A- A A+
flaga EU

Faktura kosztowa w systemie Connecto Neon

Jak wykorzystać system w dziale administracji i usprawnić przepływ dokumentu jakim jest np. faktura kosztowa? Dlaczego warto inwestować w rozwiązanie oraz jakie zalety płyną z jego wdrożenia. Zobacz film na przykładzie pracy Małgorzaty Gobis, która obsługuje wszystkie faktury w firmie.

Faktura kosztowa Neon Connecto

Małgorzata Gobis pracuje w dziale administracji, czyli obsługuję wszystkie faktury, jakie spływają do firmy. Każda z nich przechodzi przez jej ręce. System powiadamia Małgorzatę o tym, ze kolega Andrzej właśnie przysłał fakturę. Małgorzata nie musi czekać, aż pod koniec dnia Andrzej przyjedzie do firmy i da dokument osobiście. Widoczny jest pełny dokument źródłowy i wszystkie niezbędne opisy. Wiadomo, czego dotyczy faktura i z jakim projektem oraz klientem jest powiązana.

Pracownica może popatrzeć na szczegóły i sprawdzić, co to za firma. Wystarczy, że z katalogu kontrahentów spojrzy na dane. Zgodnie z ustaleniami mamy zawsze 14 dni na dokonanie przelewu.  Andrzej napisał w komentarzu, że prosi, aby nie czekać do ostatniego dnia, tylko przyspieszyć płatność. To bardzo ważna informacja, dobrze, że ją zamieścił. System pozwala też zweryfikować, jakiego projektu faktura dotyczy. W zakładce pliki dostępne są wszystkie dokumenty projektowe, powiązanych z nimi właścicieli, czyli osoby z firmy prowadzące sprawę. I oczywiście sama faktura.

Ekspresowa weryfikacja i rozliczenie faktur

Andrzej podesłał fakturę, wrzucając ją do systemu. Małgorzata zweryfikowała ją pod kątem poprawności danych i zgodności z projektem. Następnie wysłała ją do opisu szefowi. Wystarczył jeden klik.

Gdy szef ją zaakceptuje, faktura trafi do płatności. To bardzo łatwe, nie wymaga szczególnego wysiłku, ani przekazywania dokumentu w teczce z biurka na biurko. Wszystko dzieje się elektronicznie. Ale to nie wszystko. Neon pozwala sprawdzić, z poziomu kontrahenta, jakie działania i jakie dokumenty się z nim wiążą.

Raporty i zaplanowane wydatki

W raportach można zweryfikować, jak ten wydatek rysuje się w całości zaplanowanych wydatków. Teraz tylko potrzebna akceptacja faktury przez szefa i będzie można wystawić przelew. Skoro ma być szybciej, niech będzie szybciej. Wszystko wydarzy się, nim dokument papierowy trafi do firmy. To niezwykłe, prawda?

Zapytaj o rozwiązanie Neon Connecto. Zadzwoń 32 263 00 00 lub wypełnij formularz kontaktowy.